Nejčastější chyby při piercingu

Aplikace nevhodného šperku.
Pro čerstvý piercing je nezbytné použít šperk z takového materiálu, na který tělo reaguje bez komplikací. Kvalitní chirurgická ocel bez od příměsí jako je nikl, způsobující alergické reakce. Anebo čisté a kvalitní  materiály, jako je titan, bioplast aj. V žádném případě nepoužívat nekvalitní šperky v Asie nebo jiných skvělých a levných e-shopů.

Neustále hraní se šperkem nemytý ma rukama.
Toto je častý nešvar skoro každého, kdo má piercing. Z vlastní zkušenosti vím, že to člověka tak nějak podvědomě láká, hrát si se šperkem, hlavně když svědí při hojení. Je však nutné si uvědomit, nečisté ruce mohou do piercingu zanést špínu, která může vyvolat zanícení či absces.

Nošení velmi těsného a neprodyšného oblečení.
Myšleno samozřejmě v oblasti čerstvého piercingu. Příliš těsné oblečení dráždí šperk a tím pádem i vpich. Navíc mohou detergenty obsažené v pracích prostředcích negativně zapůsobit na piercing.

Nedostatečná nebo až přehnaná péče.
Příliš častá, stejně jako minimální či vůbec žádná péče prodlužuje dobu hojení piercingu. Piercing stačí pročišťovať dvakrát až třikrát denně. Nejlépe speciálním prostředkem k tomu určeným. Zbavit se denně se usazující krusty na tyčince či  kuličce, zahýbat se šperkem a desinfikovat okolí vpichu.
Prostředků je celá řada a každému sedne něco jiného. 

Užívání nevhodných preparátů k hojení.
Ne všechny prostředky jsou vhodné pro čištění a podporu hojení čerstvého piercingu. Čistý líh například příliš vysušuje piercingový epitelový hojící se kanálek, stejně tak peroxid vodíku z Loun není vhodný pro každodenní použití. Dnes se dají v lékárnách zakoupit speciální prostředky na piercing  a mnohá studia (i to naše v Peruci) dávají tyto prostředky ke každému piercingu zdarma.
Nasycený solný roztok z mořské soli vyhovuje většině lidí, ale třetina zákazníků si stěžovala na přílišné vysoušení. Vhodné jsou desinfekce které nevysušují, Betadyne (kožní roztok), Hornet, piercing solution atd..V žádném případě nepoužívat mastičky různých konzistencí a barev.

Brzká výměna šperků za jiný.
Při prvotní aplikaci se používá delší šperk, abyste měla tkáň při otoku mohla roztáhnout a šperk se nezařezával. Tento delší šperk se nechává cca 3 až 4 týdny, než se poškozená tkání vpichu zregeneruje. Dřívější výměna vede k poškození či natržení hořícího se kanálku a tím pádem k prodloužení hojení.

Mechanické poškození piercingu.
Při hraní se šperkem, stejně jak tak zachycení při převlékání nebo při různých hrátkách s partnerem může dojít k zachycení šperku a tím pádem k nadržení. Na to je dobré si dávat pozor a nekomplikovat si tak průběh hojení.

Nevhodně zvolená doba aplikace.
 V podstatě jedno, v jakém ročním období se rozhodnete pro piercing. Vždy ale musíte vzít v potaz danou siituaci a druh piercingu. Uši, jazyky, labrety, obočí jdou celý rok Ale pokud se v létě rádi a často koupete v bazénu, těžko si můžete dát piercing bradavek nebo pupíku a intim v tomto období. Stejně tak vyznavači sportu by měli raději přesunout aplikaci piercingu mimo svou aktivní sezónu.

Špatná volba studia.
Můžete být jakkoliv pečlivý, ale bude vám to k ničemu, pokud nebude vše v pořádku hned na začátku, nepomůže ani voda svěcená. Výběr studia je nejméně důležitá věc stejně jako ostatní věci výše uvedené. Přeji Všem příznivcům piercingů krásný den a rychlé hojení.
L.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>