Jak

angie-post-0Jsem průměrná obyvatelka České Republiky. Nebudu se chlubit svou střední školou ani skoro novým autem německé výroby. (je to Polo!!!) Ale nestydím se svléknout třeba na koupališti a všichni se pak dívají na moje nové tetování a možná na ten zbytek určitě taky.

Než jsem si ho nechala udělat, tak jsem snad pár let o tom uvažovala. Nejprve na to nebyla vůbec odvaha, pak když jsem si jí dala dohromady, tak jsem zase nevěděla co a pak když jsem tak nějak tušila co by to mohlo být tak byla zase otázka kam. A to bylo pořád dokola. Kolem mě přibývá čím dál víc lidí s touhle ozdobou těla a já stále nic i když se mi líbí.
V neposlední řadě jsem řešila hygienu a ptala se na všechno, co to obnáší, jak to bolí (to hlavně!!) a jak vypadá náčiní použité při tetování.

547239_2733316822616_261896524_nMůj tatér, kterého jsem si vybrala podle referencí kamarádky má stále něco na papíře někde nakreslené a pořád si něco čmárá. Dokonce maluje obrazy už přes dvacet let a tak jsem chtěla něco co nikdo nemá.
Po domluvě jsem mu poslala něco co jsem našla na internetu a on mě ujistil, že nakreslí v podobném stylu originál a pošle mi pár skic a hlavně cenu. Bylo to spíš středně velké, ale cena mě zajímala především, stejně jako akce v Globusu na prací prášek 
Skica, no…. Z nich jsem si po menší úpravě vybrala jednu a on připravil něco jako šablonu na obtisk na kůži. A domluvili jsme se kdy ho navštívím.

Ale stejně jsem se bála a uvažovala jestli do toho jít nebo ne. Nechat pár hodin do sebe píchat nějaké jehličky s barvou, to není legrace. Bojím, bojím…..(!)

Tak mi nabídnul pár dní dopředu zkoušku „tetování nasucho“ …Prostě mi potřel kůži desinfekcí a novou sterilní jehlou mi jel po kůži na zkoušku pár minut bez barvy. A zadarmo!!!
Trochu to na ruce pálilo a lehce škrábalo, ale úplně v pohodě se to dalo vydržet. To, kde mi udělal na test tetování bez barvy se zahojilo za pár dní a nic tam nebylo, ani jizvička, prostě jako když se člověk lehce škrábne. Je to opravdu jen půl milimetru pod kůži a krev mi netekla. Tuhle metodu doporučuji všem nerozhodným lidičkám, aby věděli do čeho jdou.
 tattoo-machine-cover-preventive-plastic-bag-covers-gun-to-keep-clear-blood-ink-37856924-300x180

Zajímala mě konstrukce toho tetovacího strojku a taky trochu mě zamrazilo z toho vrčení a cvakání tohohle aparátku.
Po nalepení obtisku jsem se ujistila, jak to bude vypadat a jestli to tak bude v pořádku.
Strojek i přívodní elektrický kabel byl zabalený do nového jednorázového igelitu. Můj tetovač si nasadil latexové(nebo vynylové?) rukavice a ukázal mi nový grip, zabalený v obalu, takovém obalu jako injekční stříkačka na jedno použití. Stejně jako jehla. Dozvěděla jsem se, že se používá jak nová jehla, tak ta špička, ze které ty jehly vyjíždí, tak ten držák, nebo za co se to drží.


Takže žádné kovové špičky a jehly co se musí po použití nějak oplachovat a sterilizovat kdoví kde. Brrrr….Toho jsem se nejvíc bála, že je to po někom…. i kdyby to bylo z nějakého sterilizátoru co mají ordinace, kdepak, nevěřím. Takhle se to prostě vybalí, použije a zahodí. No paráda.
Nové a jednorázové jsou i kalíšky na barvu a spousta dalších drobností, gumiček atd. Toho jsem se bála nejvíc a když jsem viděla, že jsou ty věci nové a sterilní, tak mi po vysvětlení spadl kámen ze srdce. To byla větší obava, čím se to bude dělat, než z té bolesti, co mě čeká….Pak jsme začali a byla to pro mě docela nuda, než mi zapnul nějaký film. Píchal, píchal, otíral to a píchal. Přežila jsem !!! Za dvě hodiny bylo hotovo.
Dostala jsem pak instrukce a také mastičku. První den to bylo citlivější, ale pak to pálení postupně odeznělo a za týden odpadly stroupky se zbytky barvy a já jsem majitelkou nové kérky. A už koukám po další, ale jen se dívám a hledám.
vaseline-total-moisture-intensive-rescue-for-my-703-lrg-300x224
Vlastně na tom nic nebylo, jen se rozhodnout.

Tak jsem Ti to nějak sesmolila, snad to opravíš :-)
Ještě jednou dík.
Renča

hawk-pen-2Jen bych tento dopis doplnil, že už asi rok používáme ve studiu trochu jinou technologii než Lauro Paolini, nyní je to tzv. cartridge systém i barvy od firmy Cheyenne, který je sice trochu dražší, ale pro profesionální tetování asi to nejlepší co je na současném trhu.
Takže žádné levné náhražky z Asie, ale poctivý německý materiál.
Je LEPŠÍ ŠETŘIT, ABY SE NA TETOVÁNÍ NEMUSELO ŠETŘIT. 
Proto všem zákazníkům odpovídám na dotazy, zda zvolit v salonech tu nejlevnější cenovou nabídku, nebo chtít upřednostnit kvalitu. V salonu TA2 spokojíme pouze s tou nejlepší kvalitou.
L.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>